Jiný z našich současných šlechtitelů jiřinek je Karel Kec z Kojetic u Prahy (narodil se 11. 2. 1894 v Kostelci n/L.). Vypěstoval rovněž řadu novinek, které jsou vesměs uvedeny v soupisu jiřinek.

Velice úspěšní jsou ve své práci také manželé Doiášovi z Hlubokého Dolu u Kolína, kteří se zasloužili o vyšlechtění mnoha cenných novinek a neustále zásobují novinkami pokusnou zahradu.

Vynikajícími pracovníky v tomto oboru, kteří začali šlechtit jiřinky v době, kdy éra Dokoupilovy slávy vrcholila, byli Josef Exnar z Třebešova a Jaroslav Jindříšek ze šlechtitelské stanice v Heřmanově Městci.

Na Moravě dosahuje pěkných úspěchů František Smetana z Nivnice u Uherského Brodu.

Jiný moravský šlechtitel Jan Langr z Rájce nad Svitavou (narozen 10. 12. 1901) začal se šlechtěním jiřinek v roce 1929. Dokoupilovy jiřinky mu učarovaly a je to prakticky vyučenec Dokoupilův. Mnoho jeho hlavních výpěstků je uvedeno v přehledu.

O činnosti jednotlivých pěstitelů a šlechtitelů si uděláme nejlepší představu, porovnáme-li zaznamenané výpěstky v přehledech, neboť kromě těch, kteří svou práci provádějí ve větším měřítku, je ještě mnoho šlechtitelů drobných, kteří jsou u jednotlivých jiřinek rovněž uvedeni.