Jiřiny

Vše o jiřinkách a jejich pěstování

Rubrika: Výstavy jiřinek

Zajištění exponátů a termín výstavy

Abychom si zajistili dostatečný počet kvalitních exponátů, dohodneme napřed s pěstiteli, kdo kterou odrůdu na výstavu dodá. Ještě lepší je rozhodnout již zjara v zahrádkářské organizaci, kdo kterou odrůdu pro podzimní výstavu bude pěstovat. To je ten nejlepší způsob, jak si pro výstavu již napřed zajistit dostatečný počet květů každé odrůdy, a to v takovém množství, aby i při delší době trvání výstavy bylo možno květy jednou nebo dvakrát vyměnit. Takový systém ovšem vyžaduje vysadit výstavní odrůdy alespoň ve 3 kusech, abychom měli zaručené potřebné množství květů po celou dobu výstavy.

Zobrazit více

53

Aranžování

Stoly a jiné pomůcky pokrýváme jednobarevnou dekorační látkou světlejšího tónu, popřípadě ji kombinujeme s další látkou odlišné struktury a doplňující barvy (lesklé lamé).

Pak začneme aranžovat květy do váz. K tomu nutně potřebujeme menší pomocný stůl, který stále podle potřeby poponášíme. Nikdy nenaléváme vodu a nearanžujeme přímo na výstavních stolech, již potažených látkou, abychom je nepošpinili květinovým odpadem, popřípadě nezmáčeli vodou.

Zobrazit více

54

Výstavní sál

Jiřinka jako každá jiná květina potřebuje přímé denní světlo. Proto volíme výstavní místnost, pokud je to jen trochu možné, vždy tak, aby se nemuselo používat umělé osvětlení. Při umělém světle se totiž často mění barva a někdy se dokonce ztrácí osobité vybarvení květu. Rovněž se musíme postarat o to, aby místnost byla větratelná, aby se vzduch mohl rychle vyměnit. Jinak vystavené jiřinky záhy vadnou, vzláště při větším počtu návštěvníků. Výběr nevhodného sálu a dostatečná výměna vzduchu by měla být první starostí pořadatelů výstavy.

Zobrazit více

Běží na WordPress & Šablona od Anders Norén