Úspěch pěstování jiřinek v květináčích závisí hlavně na vhodném výběru odrůd a správném ošetřování. Pro hrnkovou kulturu se hodí především slaběji rostoucí odrůdy nízkého vzrůstu. Jsou to zejména jiřinky ze skupiny drobnokvětých, hlavně miňonky, dále mnohé nižší orkužokvěté, a pak i některé leknínky. Také mnohé pompónky jsou vhodné.

Vysazovat se mohou jak hlízy jiřinek, tak i mladé rostliny ze řízků. Hlízy vybíráme spíše menší, aby se daly lépe hrnkovat. Sázíme asi počátkem dubna a přitom používáme co největší květináče, aby se do nich hlízy vešly. Zemina má být dobrá, výživná, vyhnojená kompostem. V této době jde o to, aby rostliny zabraly pod sklem co nejméně místa. Nahrnkované hlízy zapustíme ve studeném pařeništi pod sklo. V případě potřeby chráníme pařeniště před mrazem.

Zpočátku, než začnou hlízy rašit, hrnky velmi mírně zaléváme. Později, zvláště za slunečních dnů, musíme zálivku přiměřeně zvýšit. Jakmile začne být teplo, větráme co nejvíce pařeniště, popřípadě přes den sejmeme okna, aby se rostliny otužovaly a hlavně aby se nevytahovaly.

Vysazujeme-li mladé rostliny ze řízků, zapustíme hrnky do teplého pařeniště, aby co nejrychleji zesílily. Zpočátku mohou být hrnky dost hustě založeny, avšak postupně s narůstáním rostlin je musíme rozestavovat. Po dokonalém prokořenění zeminy v květináči jiřinky přesadíme. Důležité je vydatné větrání, zvláště za teplých dnů, popřípadě odkrytí pařeniště, nehrozí-li ovšem nebezpečí mrazíku. Během růstu rostlin se musí občas provést hnojivá zálivka 1 % roztokem plného hnojiva Sfinx nebo Hortus. Když již pominulo nebezpečí mrazíků, zapustíme květináče s jiřinkami na slunné záhony, kde je pěstujeme až do doby okrasného využití jiřinek.

Zemina pro poslední přesazování má být propustná, dobře zásobená živinami. Vhodný je starší výživný kompost, vylehčený pískem a rašelinou, s přídavkem rohové a kostní moučky. Pro okrasné použití přesadíme rostliny do větších květináčů, nebo různých ozdobných keramických nádob, jaké se v poslední době začínají vyrábět.

Při ošetřování musíme dbát, aby rostliny měly stálý dostatek vláhy a pravidelné přihnojování. Nejvhodnější je zálivka roztokem 1 g hnojiva Sfinx v 1 litru vody, a to asi jednou týdně až do října. Pak rostliny až do mrazu bohatě kvetou.